Obserwatorzy

piątek, 26 czerwca 2026

 B.N. 22/26. PATOLOGIA OBYWATELSKA 2.0.

Motto:

"Bezczelne są te k...y i zuchwałe"!

/ Wojak Szwejk i miliony /

Witam.

Dzisiaj mamy w dacie trzy szóstki, trzeba uważać, zwłaszcza że nad Polskę napływa fala afrykańskich upałów z temperaturami po 40 stopni, a może i więcej, ale lewackim, europejskim zwolennikom teorii globalnego ocieplenia z powodu działalności człowieka, chciałbym coś przypomnieć – do tej pory najwyższe temperatury zanotowano w Polsce ponad sto lat temu, w lipcu roku 1921, rekord padł w Prószkowie na Opolszczyźnie, 40,2 stopnia C, a w moim Poznaniu zanotowano "zaledwie" 38,7 – ciekawe, czy teraz rekord padnie?

Tzw afera pedofilsko-zoofilska kłodzkiej Platformy jakoś rządu Tuska nie wywaliła – czyżby dla jego fanatycznych wyborców gwałcenie dzieci i psów w różnych konfiguracjach, przy politycznym długoletnim przyzwoleniu, było na tyle normalne, że nie warto tym sobie głowy zaprzątać i nadal głosować na tuskową Platformę?

Równie wielka afera, tym razem ogólnopolska, prześladowania, na podstawie z góry znanych fałszywych zawiadomień, Republiki, jej pracowników oraz zwolenników, aresztowanie dziennikarza na podst. bzdurnych zarzutów, czy wcześniejsze brutalne areszty dla dwóch urzędniczek MF, o księdzu nie wspominając, najazd o 6 rano, blokowanie ulicy radiowozami, ponad pół roku aresztu, kajdany zespolone w drodze do kibla, gdzie obserwowali je funkcjonariusze, oraz prześladowania do dzisiaj, też jakoś lemingów nie ruszyły – wszak przeciwników politycznych można bić do woli?

No, ale teraz mamy coś specjalnego – śmiertelny horror w warszawskim szpitalu, w dodatku będącego oczkiem w głowie jego twórcy, Dupiarza Trzaskowskiego!

I wcale nie jest w tym wszystkim najważniejsze, że peowski pieszczoch Dawidek zarobił w nim ponad półtorej bańki, pracując na okrągło, czy nawet to, że urządził tam specjalny pokój dla swych peowskich kumpli, którzy omijali plebs czekający na SOR i od ręki dostawali fachowców, których wtedy "na dole' nie było, szybkie diagnozy czy badania, na które plebs czekał długie godziny, chodzi o to, że te bezprawne działania prowadzić mogły do zagrożenia zdrowia czy życia nawet tzw normalnych pacjentów!

A premier Donald Tusk jak zwykle – najpierw mówi, że nie jest od tego by oceniać, a za chwilę – ten sygnalista jest mało wiarygodny!

No właśnie, sygnalista – dr Emil Jędrzejewski, były pracownik szpitala Poludniowego, dobry chirurg, płk. zwolniony po tym, gdy powiadomił o sytuacji Dyrekcję szpitala (olali!), prezydenta Trzaskowskiego (olał!), dopiero wywiad w Kanale Zero wzbudził poruszenie – a teraz atakują go jak wściekłego psa, do czego sygnał dali Tusk (patrz wyżej) i jego Młot Żurek – od rana jestem na gorącej linii z prokuraturą, ale zastanawia nas, dlaczego nie mówił o tym wcześniej!

I dawaj wzywać sygnalistę na przesłuchanie!

W poniedziałek żurkowa prokuratura wszczęła dwa śledztwa dotyczące Szpitala Południowego – jedno dotyczy podejrzenia oszustwa pzry wyłudzeniu pieniędzy (dlaczego tylko pół bańki?), drugie możliwego nadużycia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego, czyli oba dotyczą byłego szefa platformerskiej młodzieżówki i koordynatora tamtejszego SOR Dawida Kacprzyka – ale mimo, że od nagłośnienia afery mija drugi tydzień, tenże Dawidek nawet przesłuchany jeszcze nie został, mało tego – na razie tego nie przewidujemy!

Wyrazić należy nadzieję, że chociaż przesłuchała Dawidka w domu jego mamusia, podobnież mocno umocowana w żurkowej machinie pani prokurator!

A żurkowa prokuratura prowadzi jednak śledztwo w sprawie fałszowanie aktów zgonu pacjentów szpitala Zachodniego (żadnych śledzt w sprawie fałszowania dokumentów nie prowadzimy!), co trwa już rok!

A że tzw służby powinny od zaraz wejść do tego nieszczęsnego Szpitala i wszystko zabezpieczyć (papiery, komputery i takie tam!) oraz być u Dawidka o 6 rano z podobnym hukiem jak u urzędniczek (patrz wyżej!), to nieważny szczegół!

Tak nawiasem – wszyscy mówią o konieczności zmiany przepisów i wyznaczeniu górnej granicy zarobków lekarzy, ale bez jaj – jeżeli dyrektor szpitala podpisuje z lekarzem umowę na pracę w wymiarze 400 czy 500 godzin miesięcznie, plus dodatki za ilość operacji na przykład, to sprawa jest jasna – dyrektor jest albo łapówkarzem, albo idiotą – natychmiast do ukarania i zwolnienia!

I równie oczywiste – lekarz prowadzący praktykę prywatną nie ma prawa pracować jednocześnie w państwowej (a tym samym i samorządowej!), służbie zdrowia – proste?

Na NFZ wydajemy ponad 200 miliardów zł rocznie, niby dużo, ale gdy słyszymy, że w wielu bankrutujących szpitalach wynagrodzenia dla pracowników, głównie lekarzy, stanowią do 80 procent dotacji (patrz dane ze średniej wielkości szpitala na Dolnym Śląsku – 51 lekarzy zarabia tam ponad 100 tysięcy na miesiąc, 5 ponad milion) – to dziwne jest, że szpitale bankrutują?

Pewno za pisowskich rządów też takie przypadki znaleźć by można (ale, co dziwne, wtedy jakoś o tym się nie słyszało!), ale teraz Platforma poszła bezczelnie na całość, mając wszystkich, również swoich wyborców, po prostu w du...e!

A Dupiarz na warszawskiej sesji opowiada, że oczekiwanie na SOR trwa u niego średnio 21 minut, oficjalnego "saloniku dla swoich" tam nie było, a poza tym o wszystkim dowiedział się teraz z mediów - doprawdy, kompletny idiota, który swoje lemingi traktuje również jak idiotów!

Ciekawe, czy ta afera Szpitala Południowego nareszcie Platormę wywali?

Tak z grubsza licząc, jest w Polsce około 1000 szpitali, w jednym pracować może kilkunastu lub kilkudziesięciu (powiatowe) lub kilkuset (wojewódzkie) lekarzy, co daje liczbę około 140 tysięcy lekarzy, jeżeli założymy nawet, ze każdy z nich zarabia 100 tysięcy, co prawdą nie jest (ale są pielęgniarki, ratownicy i inni), to daje nam 140000x100000, czyli 140 miliardów – na "resztę" idzie jakieś 70 – jak może wystarczyć?

Słowo do Braci Amerykanów i Polonii – prezydent Donald Trump robi, co może, by świat uratować, choć lewacy wbijają mu szpilki, to nie ludzie, to wilki!

Wiadomo, że żydzi są w Nowym Jorku mocni, wciąż wciskają Trumpowi ten Izrael, który bez USA byłby niczym i muzułmanie dawno zakryli by ich czapkami (!), ale premier Netanjahu wciąż bruździ – jak długo jeszcze?

Akurat agencje podały, że amerykańska armia dokonała ataków na Iran w ramach odpowiedzi na irański atak na statek handlowy w cieśninie Ormuz – faktycznie, trzeba będzie w końcu ten Iran zrównać z ziemią?

Opamiętajcie się i dajcie prezydentowi Trumpowi wielkie poparcie!

Wracamy do Polski, dopóki ona jeszcze jest.

I słówko o UE, gdzie wciąż rządzi paskudne lewactwo, teraz są niby nowe zarzuty do Ursuli von (Rzecznik Praw Obywatelskich UE Theresa Aninu wszczęła dochodzenie w sprawie spotkania, w styczniu 2026, Ursuli von, Zełenskiego, Merza, Macrona, Meloni i Starmera, o którym nic nie wiadomo, a KE odmówiła udostępnienia danych – jak zwykle, Tuska tam nie było – ale co to da?

W maju 2025 postawiono Ursuli von zarzut, że nie udostępniła korespondencji z szefem Pfizera (gdzieś tam pracuje jej małżonek!) w sprawie dostawy szczepionek na Covid o wartości 35 miliardów euro (Polska ma teraz płacić miliardy za jakieś niepotrzebne szczepionki!) – i co?

I g...no, nic się nie dzieje!

O wielkiej, gdańskiej Konferencji na temat odbudowy Ukrainy, organizowanej przez Tuska (podobnież nawet Ursula won tam była!), to nawet nie ma co pisać – bowiem wszystko co organizuje Tusk (tu niby razem z Zełenskim, który po "aferze orderowej" to olał!), musi być antypolskie, co potwierdziła choćby obecność 'banderowskiego" (Prezes Kaczyński!) mera Lwowa Sadowego (podpisał umowy na 2,5 miliarda z firmami zachodnimi), co ładnie podsumował szef MSZ Radek Zdradek – może to i lepiej, że z polskimi firmami nie podpisano, nasza firma, która zbudowała we Lwowie spalarnię śmieci, długo nie może doczekać się zapłaty!

Ale podobnież polskie spółki napisały 'list intencyjny" (taka "umowa wsobna'!), który wszyscy olali - faktycznie, sukces stulecia i Tusk w pigułce – ten gość nigdy nic dobrego dla Polski nie zrobił!

A mer Sadowy grozi Kaczyńskiemu sądem za 'banderowca" – jak znamy "polskie" sądy, szanse ma duże!

Tymczasem na serwisie X mała rewolucja, zniknęły tysiące kont tzw silnych razem i sieci na wybory, czyli zajadłych szczekaczy Giertycha i internetowych bojówek Platformy - działania muliplikacyjne, czyli masowe udostępnianie treści politycznych przez wiele kont w krótkim czasie są uznawane za łamanie regulaminu platformy i podlegają natychmiastowej moderacji, przekazał X w oficjalnym komunikacie!

Faktycznie, ten Elon Musk to musi być jakiś pisowiec!

Wyrazić należy nadzieję, która wcale nie jest "matką głupich", że w najbliższych wyborach, kiedy by one nie były, Prawo i Sprawiedliwość dostanie jakieś 45 procent (to nawet nie połowa Polaków!) i będzie mogło rządzić (bo na Konfederacje liczyć nie można!) i to wcale nie dlatego, że PiS jest tak wspaniałe, ale dlatego, że na dzisiaj na nikogo innego liczyć nie można – bo skąd go wziąć?

PiS musi się ogarnąć (podziały won!) i razem z prezydentem Nawrockim uratować Polskę – po prostu musi, bo inaczej Polska się udusi!

Do zobaczenia.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Biuletyn / biały, bardzo biały /